Головна » Статті » Як вибрати обладнання серед вітчизняних та європейських виробників

Як вибрати обладнання серед вітчизняних та європейських виробників

Правильний вибір обладнання для мийки самообслуговування - це, перш за все, грамотне вкладення з прийнятними термінами окупності, сучасним програмним забезпеченням і повним віддаленим контролем бізнесу.

Враховуючи пропозиції, ринок ділиться як мінімум на 3 сегмента:

Дешевий. Головна мета виробника - продати. Не дивуйтеся, якщо ціни на мийку самообслуговування істотно нижче ринкових. Демпінг ціною - це єдиний спосіб продажу для даного сегмента. Від таких постачальників обладнання для мийок самообслуговування не варто очікувати виконання замовлення у визначений строк, якісної сервісної та гарантійної підтримки, професійного монтажу та якісної роботи обладнання. Найчастіше одна людина займається і монтажем, і продажем, і сервісом, і підтримкою, і збіркою. Зрозуміло, що вибір буде не на користь бізнесу.

Середній. Компанії даного сегмента вміють себе подати на ринку. В основному, це вітчизняні виробники, але з глибоким підходом, адекватною вартістю і якісними комплектуючими. Їх обладнання займає основну частку ринку СНД і є найпривабливішою пропозицією з повною підтримкою сервісу та гарантії, з розвиваючими СРМ системами, картами лояльності, мобільними додатками і багатьма сучасними рішеннями у рамках бізнесу автомийок. Швидше за все - це те, що потрібно сьогодні інвесторові мийок самообслуговування.

Дорогий сегмент - це закордонні виробники з Великим іменем (Польща, Бельгія, Німеччина, Іспанія, Італія), які характеризуються дуже високою вартістю і, звичайно, повагою серед усіх виробників. Але саме висока ціна та довгострокова окупність робить пропозицію менш привабливою на сьогодні. Тим паче, останнім часом позиції зарубіжних виробників значно «падають», і частка їх ринку зменшується.  

Сьогодні компаній з обладнанням для мийок самообслуговування дуже багато, але є рекомендації, які допоможуть зробити вам правильний вибір виробника МСО.

Зробивши аналіз ринку, можна виділити важливі продукти і критерії сучасного бізнесу мийок самообслуговування. Наприклад, віддалене управління бізнесом (онлайн моніторинг), повна СРМ система з біллінгом клієнтів, безготівкові оплати послуг, мобільний додаток, віддалене відстеження технічного стану мийки для власника (технічний моніторинг), якісне обладнання та система водопідготовки, адаптовані металоконструкції.

Звичайно, при замовленні обладнання компанія-постачальник зобов'язана надати деталізацію складових компонентів для того, щоб ви змогли порівняти і виробників, і комплектність, а інакше це пастка для власника. Обладнання для мийки самообслуговування складається з багатьох комплектуючих. Кожна деталь дуже важлива для роботи і обслуговування. Також важливо не тільки країна виробництва, але й компанія-виробник цих комплектуючих. Тому, чим більше деталей, тим краще для мийки самообслуговування.

Моніторинг

Віддалений контроль (або моніторинг) - це, мабуть, найважливіша частина у сучасному бізнесі мийки самообслуговування. Чи не багато компаній можуть похвалитися наявністю цього незамінного компонента. Повноцінний моніторинг - це дуже складна та об'ємна розробка, вона несе у собі постійну підтримку для виробника. Тому тут цілком зрозумілий і доречний такий вислів як абонентська плата.

Якщо є вибір: потрібен чи не потрібен віддалений контроль, відповідь однозначна - необхідний. А щотижневі звіти про роботу мийки самообслуговування допоможуть Вам робити аналіз дохідної та видаткової частини.

СРМ система з біллінгом клієнтів

Це унікальний продукт, за допомогою якого власник повністю контролює клієнтів, має можливість робити аналіз потоку, мотивувати, sms-інформувати, заохочувати бонусами або вітати свого споживача. Завдяки цій опції, ви зможете легко розвантажувати потоки завантаження вдень і вночі, у вихідні дні, за поганої або гарної погоди, створювати бонусну систему. Цей інструмент допоможе вам надати якісну послугу з постійним потоком та рентабельним бізнесом.

Технічний моніторинг

Технічний моніторинг допоможе власнику віддалено контролювати технічний стан мийки самообслуговування. Тим самим, звести до мінімуму людський фактор і найманих робітників. Цей продукт широко застосовується в Європі, де, як Ви знаєте, взагалі немає персоналу на подібних об'єктах. По суті, покупець має доступ до всіх даних свого бізнесу, контролю і наявності хімії, води, тиску, і в цілому - роботи обладнання.

Вибір обладнання для мийок самообслуговування

1. АВД (агрегат високого тиску). Якщо говорити про комплектуючі і про «серце» мийки, то тут мають бути тільки найкращі та перевірені запчастини. Італія і Німеччина є лідерами у виробництві цих комплектуючих.

Ілюстрація 1 АВД HAWK+Nicolini без жорсткої муфти

Ілюстрація 2 АВД Interpump+Nicolini на жорсткій муфті

Найпопулярніше обладнання для мийок самообслуговування - це італійські помпи Interpump, Hawk, а також мотори Nicolini і RAVEL. По-перше, відмінність компаній Interpump і Hawk Ви зможете побачити не тільки у ціні, але й у якості відгуків на багатьох форумах. По-друге, муфтове або безмуфтове з'єднання АВД підтверджується думкою інженерів виробника, які стверджують, що еластична муфта з часом стирається, внаслідок чого і з'являється люфт.

Тому, щоб все працювало, потрібно замінити гумові ущільнення. До речі, це одна із переваг даного рішення: «зношуються» гумові частини муфти, а не металеві частини (вали) помпи і мотора, які набагато складніше і дорожче міняти.

Еластична муфта - краще рішення у порівнянні з прямим з'єднанням: це простіше для збірки, особливо для розбирання мотора від насоса для технічного обслуговування. Кращі виробники мийки самообслуговування «Під ключ» використовують муфту, і ми також наполегливо рекомендуємо її застосування.

Більш того, дуже важливі такі параметри як продуктивність, ресурс помпи, потужність мотора - все це має відповідати жорстким умовам експлуатації. Чим більше потужність мотора і продуктивність помпи, тим вищий ресурс і надійність роботи. Візьмемо, наприклад, найпопулярніші комплекти: помпа hawk на 200 бар, мотор RAVEL на 5,5 кВт з безмуфтовим з'єднанням і Interpump на 250 бар + Nicolini мотор на 5,5 кВт на жорсткій муфті. Різниця очевидна, адже АВД працює на 130-140 бар (і більше!), а це на 70% максимального навантаження в першому комплекті і 50% у другому варіанті. Найнеобхідніші комплектуючі захисту: від перегріву помпи, від підвищеного тиску, від гідроудару (стрибок тиску води у магістралі).

Решта варіантів помп і моторів менш популярні, їх експлуатація мало де застосовується, крім CAT (найдорожчий виробник помп). Але це не означає, що, наприклад, Interpump краще або гірше. Interpump дешевше, а тому є більш конкурентним. Застосування малопотужних помп і моторів взагалі не розглядаємо на мийці самообслуговування.

2. Аксесуари.

Німеччина - лідер комплектуючих аксесуарів для миття автомобілів. Найдорожчі та якісні пістолети - це R + M (Німеччина), а саме easywash 365+ з технологією LTF (Low Trigger Force), які повністю виготовлені з нержавіючої сталі. На відміну від усіх звичайних вентилів із захистом від замерзання, закриваючим елементом тут є кулька із загартованої нержавіючої сталі. За рахунок цього, значно збільшуються міцність, надійність і точність перемикання. На 90% менше утримується сила і на 40% менше сила натискання у порівнянні з присутніми на ринку пістолетами.

Поворотна консоль, прищіпки та щити виготовляються вітчизняними виробниками, і мають бути тільки з нержавіючої сталі. Питань щодо їх експлуатації майже не виникає, адже використовуються тільки німецькі або італійські механізми.

Щити мають бути з пластиковим захистом і зливом для зимової експлуатації, адже вони захищають пістолети від ударів і подряпин. Прищіпки ж повинні мати надійний механізм і мінімальний розмір.

3. Дозатори та подача хімії.

Для мийок самообслуговування застосовують подачу хімії за допомогою електронного та механічного дозатора, піногенератора. Всі ці способи відрізняються принципом дії, зручністю і ціною.

Електронними дозаторами користується більшість компаній. Як правило, це італійські дозуючі насоси серії ULKA. Їх переваги полягають у точному електронному регулюванні (можна регулювати віддалено), імпульсному управлінні та вартості. Дозуючий насос має дуже простий механізм, працює від напруги 220 В і практично не виходить з ладу.  

Піногенератор - один із способів подачі хімії. Основна перевага - значна економія, оскільки пристрій змішується з повітрям і додатково спінюється, утворюючи пінну шапку. Але завдяки мінімальній дозації, відмивання бруду набагато ефективніше, ніж у традиційній подачі хімії. Недоліки цього способу: обов'язкова подача стисненого повітря, дуже повільне нанесення піни на автомобіль, слабка ефективність автомийки.

Таким чином, з наведених варіантів подачі хімії, лідером є електронне дозування за допомогою імпульсних насосів як найбільш економічне й вигідне. 

4. Управління, електрощити.

Нюанси з управління збірки електричних шаф для мийок самообслуговування впливають на якість роботи, практичність і акуратність виконання. Тут все так само: одні збирають на топових комплектуючих, інші - на максимально дешевих. Зрозуміло, що чим більш відомий виробник, тим вище надійність і якість.

Дуже важливо звертати увагу на електричні захисти і напругу живлення, яка підходить до модуля вибору програм для клієнта, адже мийка - дуже вологе середовище! Якщо підходить 380 В, як це роблять у моноблоках, то це дуже небезпечна напруга. У такому випадку обладнання для мийки повинно мати далеко недешевий захист.  Також є виробники, які підключають 220 В. Така напруга теж є небезпечною і вимагає додаткової уваги. Тому ідеально, коли підходить 12 В або 24 В - це безпечна напруга, яка не вимагає додаткових захистів.

Що стосується частотного регулювання та плавного пуску. Звичайно, повноцінний захист двигуна - це застосування частотного регулювання і жодні плавні пуски двигун не захистять. Один мінус: частотне регулювання - досить коштовний пристрій, тому часто застосовують (або намагаються замінити) плавний пуск, який не має такої кількості захистів як частотне регулювання і є практично безглуздим. Так, запуск мотора відбувається плавно, але струм у цей час сильно зростає і дає навантаження на всю лінію електрики. Тому ставте частотне регулювання, і Ви дійсно захистите двигун від багатьох помилок.

5. Модулі вибору програм.

Мабуть, це найважливіший пристрій мийки самообслуговування: зовнішній вигляд об’єкту, прийом грошових коштів, вибір і управління програмами. Однозначно модуль має бути виготовлений тільки з нержавіючої сталі, мати привабливий вигляд, укомплектований якісною наліпкою та кнопками. Всередині необхіден обігрів для правильної роботи пристроїв і безпечне електричне живлення на 24В.

6. Система попереднього очищення. На мийках самообслуговування використовують два види предочистки: пом'якшення води і демінералізація (зворотній осмос). Чесно кажучи, експлуатація МСО без системи зворотнього осмосу не має повний цикл миття авто. Адже мийка самообслуговування - це безконтактна мийка, тобто помив і поїхав, не використовуючи додаткових коштів й аксесуарів. Без осмосу зробити це буде неможливо.

Тому система зворотнього осмосу має бути у програмах мийки, мати автоматичну рециркуляцію, а систему пом'якшення потрібно розраховувати, враховуючи кількість постів - все це зобов'язаний уточнювати виробник.

Як правило, країною-виробником мембран є Китай. Промислові системи обов'язково комплектуються мембранами 4040, термін експлуатації якої - 400 м3 очищеної води. А от систему пом'якшення необхідно використовувати тільки для свердловин. Якщо ж у Вас водопровідна вода, то при допустимих показниках якості, пом'якшення не є обов'язковим.

Справа у тому, що пом'якшення слугує в основному для економії хімії (близько 10%) і зменшує знос устаткування за рахунок м'якості води. Система предочистки також складається з блоку управління і колон. Найпоширеніші - американські, італійські і китайські виробники.

7. Система очищення стічних вод. Перед тим, як почати користуватися мийкою самообслуговування, кожен задається питаннями: як зливати воду в каналізацію, яка потрібна система очищення або септик? Це, напевно, один із складних моментів мийки.

Існує два варіанти: ставити систему очищення, яка не працює, але з сертифікатом, або ставити дійсно робочу систему. Різниця зрозуміла: перша коштує осудних грошей, друга - неосудних. Більшість автомобільних мийок як ручних, так і самообслуговування працюють за першою схемою, оскільки очистити воду від ПАВів (поверхнево-активні речовини) практично неможливо. Тому такі системи дуже дорогі як в обслуговуванні, так і у вартості.

Багато хто має ділянку без каналізації і водопостачання. Ми пропонуємо відразу розставити пріоритети: без каналізації побудувати автомийку на ділянці може виявитися під питанням, адже інші способи зливу води (рециркуляція або зливна яма) - практично нерентабельні вкладення і експлуатація цих систем дуже дорога у собівартості.

Тому, щоб не витрачати час і гроші, краще відразу почати працювати над пошуком іншого, більш цікавого місця. Зливна яма - непрактична система зливу, оскільки обсяг води 4-х постового об'єкту становить понад 150 м3 на місяць! Рециркуляція (система зворотнього водопостачання) коштує значних вкладень. Обертати можна обмежену кількість разів, постійна затрата витратних матеріалів, необхідно вивозити рідкі відходи. Загалом, система дуже дорога і вимагає глибокого вивчення при застосуванні.

8. Монтаж.

Монтаж повинна надавати компанія-постачальник обладнання і ніяк інакше. Монтажники - це, перш за все, досвідчені практики, люди, від яких безпосередньо залежить якість роботи, ефективність і довговічність експлуатації мийки. Важливо, щоб вони навчили ваш персонал подальшій експлуатації та оперативному вирішенню будь-яких питань. Більш того, кожен інвестор такого бізнесу повинен розуміти, що мийка без «людини-сервісника» (спеціальність назвемо «слюсар-сантехнік-електрик»), який буде обслуговувати мийку самообслуговування, працювати не буде. Обслуговуючий персонал потрібен обов'язково!

9. Сервіс.

Дуже важливо, коли у компанії-виробника є сервіс і виділена лінія. Хоча в епоху Інтернету, запасну частину (помпа, байпас, манометр, дозатор, купюроприймач, пістолет або шланг) можна придбати у будь-якому інтернет-магазині. Важливо наступне - оперативна та кваліфікована допомога від сервісного центру компанії. Досвідчені фахівці дуже швидко повинні визначити несправність і сказати, що робити для оперативного вирішення проблеми. Пам'ятайте, час - гроші.

Вибір ділянки та експлуатація мийки самообслуговування

1. Вибір ділянки. Щоб купити мийку самообслуговування, кожному новому інвестору хочеться обрати максимально привабливу ділянку. Для розрахування кількості постів, ми пропонуємо звернути увагу на кількість населення. Звичайно, розрахунок усереднений і не до всіх застосовується, але такий варіант є більш оптимальним. Наприклад, на кожні 5000 мешканців необхіден один пост!

Тому, якщо у вашому місті населення складає 50000, то максимум, щоб "закрити" місто, можна поставити не більше 10 постів. Що стосується вибору ділянки, то найкраще місце - це на "червоній лінії" (тобто важливо, щоб видно було з проїжджої частини), поруч з житловим масивом, наприклад, спальний район або на жвавій дорозі з великим потоком автомобілів. Якщо за 1 хвилину проїжджає близько 30 і більше авто - ділянка ідеальна! Звичайно, таких місць небагато, але, якщо навіть один із критеріїв у вас збігається - це чудовий варіант для бізнесу мийки самообслуговування. До речі, багато об'єктів були успішно реалізовані, причому, не маючи ідеальних умов.

2. Комплектація мийки самообслуговування (додаткове обладнання). Кожна компанія-виробник автомийки «Під ключ» має як мінімум дві комплектації. Вони відрізняються кількістю програм, набором устаткування, виконанням.

Яку ж обрати і як у цьому розібратися? Дуже просто: чим більше програм, тим більше ви конкурентоспроможні і тим більше ваш середній чек, тобто більше каси. Це можна порівняти на прикладі хлібного магазину і супермаркету. Зрозуміло, що у супермаркеті ви залишаєте набагато більше грошей, ніж у магазині.

Максимальну комплектацію, як правило, встановлюють у великих містах, де є або буде конкуренція, і не на один пост мийки самообслуговування, а, як мінімум, на 4 і більше. Що стосується мінімальної комплектації, вона є популярною у маленьких містах на 2-3 поста. Як висновок, комплектацію мийки самообслуговування правильно підбирати, зважаючи на місто, місце і кількість постів.

У додаткове обладнання входять пилосос для автомийки, хімчистка самообслуговування, апарат для продажу склоомиваючої рідини, підкачка шин і подача повітря. Основне правило - не можна поєднувати на одному посту сухе і вологе прибирання. Пилосос, повітря і т. д. мають стояти окремо від основної мийки. Оскільки основний дохід надходить саме від миття машин, всі інші послуги - додаткові і потрібні для надання повноцінного комплексу. З усього додаткового обладнання найголовніше - це пилосос і повітря. Також важливо розуміти, чим більше представлено послуг на вашій мийці, тим цікавіше і привабливіше ваш об'єкт.

3. Оформлення та проект будівництва мийки самообслуговування

Велика компанія-виробник допоможе пройти вам усі етапи будівництва й узгодження мийки самообслуговування. Надання проекту, допомога у розміщенні на ділянці (ситуаційний план), візуалізація  (як це має виглядати) - компанія зобов'язана надати замовнику все на найвищому рівні. Звичайно, це досягається за рахунок кваліфікованого персоналу: інженера, проектанта і конструктора.

4. Металоконструкції для мийки самообслуговування (навіс)

Навіс для автомийки самообслуговування має витримувати дуже великі навантаження. Це складне конструкторське рішення і робити його повинні однозначно професіонали.

Компанія-виробник, як правило, пропонує навіс власного виробництва, який повинен бути збірно-розбірний з використанням якісних болтових з'єднань з нержавіючої сталі, а також оцинкований (гаряче цинкування) і пофарбований порошковою фарбою.

Більш того, якісний навіс - прекрасний зовнішній вигляд, де сховані всі підводи і комунікації. Щоб створити таке рішення, замовнику необхідно пройти дуже довгий етап і навіть, якщо він пройде його, головне - результат, а як це буде виглядати і експлуатуватися - невідомо. Тому, ми наполегливо рекомендуємо, щоб навіс поставляла компанія-виробник.